Vali Mustafa Çiftçi, Çorum Web TV’de yayınlanan ‘İftara Doğru’ programının konuğu oldu. Ramazan ve Kur’an üzerine sohbette bulunan Vali Mustafa Çiftçi, koronavirüsle mücadele sürecine ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.

Çorum Web TV’de Ramazan Ayı boyunca her gün iftar öncesinde yayınlanan ‘İftara Doğru’ programı farklı konuklarıyla devam ediyor.  Cuma günü yayınlanan programın konuğu Çorum Valisi Mustafa Çiftçi konuk oldu. Ramazan ve Kuran üzerinde sohbet eden Vali Mustafa Çiftçi Kuran’ın insan ruhunu arındıran bir şifa olduğunu söyledi. Çiftçi, “Psikolojik sıkıntı yaşayan insanların Kur’an-ı Kerim okumalarını tavsiye ediyorum.” dedi.

Çorum’da koronavirüsle mücadele ile ilgili de bilgi veren Vali Mustafa Çiftçi, aşı sırası gelenlerin aşılarını olma çağrısında bulundu. Çorum’da bugüne kadar 180 bin kişinin aşılandığını açıklayan Çiftçi, bazı kişilerin aşı sırası gelmesine rağmen aşılarını olmadığını belirterek, Çorum Web TV aracılığıyla çağrıda bulundu.

Çiftçi “Aşı sırası gelen vatandaşlarımız aşılarını olsunlar. Bu bir fırsattır. Ramazan’da gece 23.00’e kadar hastanede aşılama çalışmaları devam ediyor. Aşı sırası gelen rahatlıkla iftardan sonra aşılarını olabilir.” dedi

Hastanenin son durumuyla ilgili de bilgi veren Vali Çiftçi, “Şu anda salgının üçüncü pik dönemindeyiz. Hasta yatışlarında ve vefat sayılarında bir artışımız yok. Hastanede yer olmadığı için ilçelere sevk başlatmıştık. Hatta yoğun bakımdaki hastalarımızın oksijenleri bile tükenmek üzereydi. Zorlu bir dönemden geçmiştik ama şimdi hastanemiz elverişli durumda.” şeklinde konuştu.

You may also like

More in Gündem