Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, kendisine sosyal medya hesabından ulaşan ALS (kas erimesi) hastası olan Musa Kendirci’yi evinde ziyaret etti.

Kendirci’nin sosyal medya hesabından kendisine ulaştığını belirten Vali Çiftçi, “Çorumlu hemşehrimiz Musa Kendirci ALS (kas erimesi) hastalığına düçar olmuş bir kardeşimiz. Sosyal medya hesabından tarafıma ulaşarak, Çorum’da ALS hastası olarak sadece kendisinin olduğunu ifade etti. Bu zorlu hastalıkla mücadele ederken, şahsıma olan sevgi ve muhabbetini o kadar samimi cümlelerle dile getirdi ve evine davet etti. Onun bu isteğini yerine getirmek boynumun borcu oldu. Kendisini Sağlık Müdürümüz, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürümüz, S.Y.D.V. Müdürümüz, İHH ve Beşir Derneği temsilcileriyle evinde ziyaret ettik” dedi.

Kendirci için dua isteyen Vali Çiftçi, “Musa kardeşimiz duygularını, gözleriyle kumanda ettiği klavye yardımıyla bilgisayara aktarıyor ve bu şekilde iletişim kuruyor. ALS hastalığı zamanla ilerleyen zorlu bir hastalık, lakin her hastalığın şifası da dermanı da Allah’tandır. Sizlerin de bu mübarek günler hürmetine Musa kardeşimizi dualarınızda unutmamanızı, hatırlamanızı istirham ediyorum. Bizler her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Allah yardımcın olsun Musa kardeşim. Dualarımız seninle.” şeklinde açıklamada bulundu.

You may also like

More in Gündem