Yerli otomobil TOGG, Dünya’nın merkezinde

 Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından üretilen ülkemizin ilk yerli otomobili, Çorum Belediyesi’nin ev sahipliğinde Çorum’a geldi.

Milli gururumuz TOGG T10X, bugün Çorum’da görücüye çıktı. Türkiye’nin otomobili olma özelliği taşıyan ve ulusal otomobil endüstrisinde yeni bir dönemin kapılarını aralayan TOGG T10X, Çorum’da büyük bir heyecanla karşılandı. Belediye personeli ve vatandaşlar mehter ekibinin gösterisi eşliğinde TOGG T10X model otomobili yakından inceleme fırsatı buldu. Yerli otomobil TOGG, şık tasarımı ve yüksek teknolojisi ile dikkat çekti.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 19 TC 2023 plakalı otomobili Çorum Belediye binası önünde karşıladı.  TOGG ile test sürüşü yapan Başkan Aşgın, aracın tasarımı ve performansına hayran kaldı.  Başkan Aşgın’ın TOGG ile yaptığı şehir turu sırasında sık sık aracın önünü kesen vatandaşlar fotoğraf ve video çekti.

 Bu gururu yaşatan Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederiz

Başkan Aşgın, Belediye binası önünde düzenlenen törende yaptığı konuşmada büyük bir gurur yaşadıklarını belirterek, “7’den 70’e tüm Çorum olarak büyük bir gurur yaşıyoruz. Bize bu gururu yaşatan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederim.” dedi.

Togg’la ilgili asılsız iddialarda bulunan muhalefete de sert çıkan Başkan Aşgın “Bu millet onlara en güzel cevabı 14 Mayıs seçimlerinde verecek. Bu millet için projesi olmayan, sırtını PKK’ya YPG’ye dayayanlara inat, sırtını halka dayayan Recep Tayyip Erdoğan’a Çorum halkı sahip çıkacak.” dedi.

 “Bir oy Erdoğan’a, bir oy AK Parti’ye”

Cumhurbaşkanlığında Recep Tayyip Erdoğan’a, milletvekilliğinde de AK Parti’ye destek isteyen Başkan Aşgın, “Recep Tayyip Erdoğan’ın daha güçlü olması için oylarınızı bölmeyin. Bir oy Recep Tayyip Erdoğan’a, bir oy AK Parti’ye istiyoruz” dedi.

AK Parti Çorum Milletvekili adayı Yusuf Ahlatçı da yeni Türkiye yüzyılına emin adımlarla girdiklerini ifade ederek “İHA’larımız, SİHA’larımız, uçaklarımız, gemilerimiz ve otomobilimizle önümüzdeki yıl Türkiye Yüzyılı olacak. 14 Mayıs hem cumhurbaşkanımızın, hem AK Parti’nin bayramı olacak.” dedi.

Belediye binası önünde düzenlenen törenin ardından Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, AK Parti Çorum Milletvekili adayı Yusuf Ahlatcı, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar ve Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Fatih Temur ile birlikte Togg’a binerek Kadeş Barış Meydanı’ndaki tanıtım etkinliğine katılmak üzere yola çıktı.

You may also like

More in Gündem